Temassız Ödeme

Temassız ödeme kolaylığı artık Nays’ta. Nays bakiyeni artık temassız ödeme yapabileceğin tüm POS cihazlarında kolaylıkla kullanabilirsin.

nays temassız ödeme
  • Günlük alışverişlerinde ödeme adımında hız kazanmak istiyorsan,
  • Nakit taşımamayı bir yaşam tarzı haline getirdiysen,
  • Bozuk paralarını cüzdanına yerleştirmek zor geliyorsa,
  • Ufak küsuratlı işlemlerde para üstünü saymak zamanını alıyorsa,
  • Telefonun hayatının vazgeçilmez bir parçasıysa

Nays ile “Mobil Temassız Ödeme” özelliği tam sana göre. Hemen faydalanmak için Nays kullanıcısı olup Nays’ı temassız ödeme aracı olarak tanımlaman yeterli.

Temassız Ödeme Nedir?

Alışverişlerde ödeme aracı olarak nakit ya da kart kullanılmaktadır. Kart ile ödeme seçeneğinde POS cihazlarında chip ya da manyetik okuyucu sayesinde alışverişini şifre ya da imza ile tamamlarsın. Temassız ödemede ise fiziki temas yoktur. Kartını POS cihazına yaklaştırır ve ödemeni tamamlarsın.

Nays bakiyen ile temassız ödemede fiziki bir karta da ihtiyacın yok. Telefonun Android ve NFC (Near Field Communication) özelliğine sahipse POS cihazına telefonunu yaklaştırarak ödemeni Nays bakiyen ile saniyeler içerisinde mobil temassız olarak yapabilirsin.

Nays ile Mobil Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?

Nays bakiyeni POS cihazlarında temassız ödemelerde kullanabilmek için Nays Kart’ını mobil temassız ödeme yapmaya açman gerekir. Kartının mobil temassız özelliğini aktifleştirdikten sonra (hesabında bakiye bulunması durumunda) telefonunun ekran kilidini açman, telefonunu POS cihazına yaklaştırman ve ödeme işleminin onaylanmasını beklemen yeterli.

750 TL veya daha yüksek tutardaki ödemeleri de temassız ama şifreli olarak Nays bakiyenle yapabilirsin.

Nays Kart, mobil temassız ödemelere nasıl açılır?

Nays Kart’ını aşağıdaki adımları takip ederek temassız ödemelere açabilirsin:

  • Sayfam > Ayarlar > Kart Ayarları adımlarını takip et,
  • Temassız Ödeme butonuna tıkla,
  • Mobil Temassız Ödeme İşlemler’e izin ver.

Eğer telefonunun NFC özelliği kapalı ise açabilmek için telefon ayarlarına yönlendirilirsin. Nays bakiyeni temassız ödemelerde kullanabilmek için telefonunun NFC (Near Field Communication) özelliğinin açık olduğundan ve “Temassız Ödeme Yöntemi” olarak Nays’ın seçili olduğundan emin ol.

Temassız ödeme yapabilmek için internet bağlantısı gerekli mi?

Hayır. Temassız ödeme yapabilmek için internet bağlantısı gerekmiyor. Uygulamaya giriş yapmadan sadece telefonunun ekran kilidini açman ve telefonunu temassız ödeme kabul eden POS cihazına yaklaştırman yeterli.

Günlük işlem sınırı var mı?

Günlük maksimum 20 kez temassız ödeme işlemi yapabilirsin. Bir günde yapılabilecek maksimum tutar limiti 2.000 TL’dir. Bu tutar toplam limit için geçerlidir.

Nays Kart’ın mobil temassız ödeme özelliği nasıl kapatılır?

Sayfam > Ayarlar > Kart Ayarları > Temassız Ödeme > Mobil Temassız Ödeme İşlemleri ile mobil temassız ödeme özelliğini dilediğin zaman kapatabilirsin.

750 TL veya üzeri tutardaki işlemler için kart şifresi nasıl belirlenir?

Sayfam > Ayarlar > Kart Ayarları > Kart Şifresi Belirle adımlarını izleyerek kart şifreni oluşturabilir ve POS cihazlarında şifre isteyen karekod ya da temassız ödeme işlemlerinde oluşturduğun şifreyi kullanabilirsin.

Sen de Nays'la, Kazanmak Nays'ta!

Uygulama marketlerinden ya da karekodu okutarak kolayca indir.

karekodu okut indir kazan

Nays’a Katıl, Kazanmaya Başla!